Canalul Morii ca parc

 

Haide să transformăm Canalul Morii din Reghin în cel mai frumos și mai lung parc ce traversează orașul nostru, pe o distanță de 11 km.

Astfel ne vom bucura cu toții de:
  • plimbări pe malul apei în peisaj mirific
  • locuri pentru observarea păsărilor și pentru pescuit
  • reînvierea sportului nautic
  • noi oportunități pentru antreprenori în turism
  • educație de mediu
  • apă și maluri mai curate
Cum facem asta?
  • Vorbește cu un consilier local care te reprezintă și spune-i de ce este important pentru tine Canalul Morii ca parc. Amintește-i că se lansează și finanțări dedicate pentru coridoare verzi-albastre.
  • Prin implicare cu trup și suflet. Haide la campaniile de sprijin ale asociației noastre, de transformare a Canalului Morii în parc. Cu acordul și poate chiar sprijinul Municipiului Reghin, cu sprijinul antreprenorilor locali și al vostru, vom curăța deșeurile, vom planta arbori și vom așeza obiecte de mobilier urban de-a lungul apei astfel încât în următorii 20 de ani să

Vezi ce am mai făcut: